marți, 20 mai 2008

Kuznetsova - Schiavone (Bonusuri Astra Sport Bets)

La turneul de la New Haven in turul 3 se intalnesc rusoaica Svetlana Kuznetsova pozitia 4 mondial si italianca Francesca Schiavone locul 26 wta. Cele doua tenismene s-au mai intalnit de 7 ori pana acum Kuznetsova castigand 5 partide cedand un singur set. Schiavone s-a impus pe carpeta la Moscova si pe zgura la Amelia Island dupa abandonul rusoaicei. La Australian open Kuznetsova a ajuns doar pana in turul 4 pierdut la Shahar Peer, dar a urmat semifinala la Dubai pierduta in 3 seturi la Justine Henin. A mai jucat o finala la Doha pierduta tot la Henin, iar la Indian Wells a facut finala cu Hantuchova cedand in 2 seturi 3-6 4-6. La Toronto a avut un inceput de partida in forta cu Golovin, dar s-a inmuiat in setul 2 pierzand avansarea in sferturi. Tot Golovin a invins-o si pe Schiavone in turul 3 la Toronto cu un 6-2 6-0. Italianca nu se mandreste cu o performanta prea buna pe hard sezonul acesta avand doar un sfert de finala la Doha pierdut chiar in fata Kuznetsovei in 2 seturi 3-6 4-6. Rusoaica semifinalista anul trecut la New Haven nu va avea mari probleme in acest meci.