marți, 20 mai 2008

Mathieu - Almagro (Bonusuri Astra Sport Bets)

Francezul locul 22 atp Paul-Henri Mathieu il intalneste in turul trei al turneului de la New Haven pe spaniolul Nicolas Almagro locul 28 atp. Almagro este un jucator de zgura dupa cum o spun si rezultatele sale avand pe hard doar un sfert de finala la Cinncinati. Si in turul secund s-a chinuit cu Benneteau prelungind parida in 3 seturi dupa ce a pierdut la tie-break in primul set 6-7 6-3 6-3. Pentru Mathieu situatia pe hard se prezinta mai bine cu sfert de finala la Sydney, un tur trei la Indian wells, tur patru la Miami si un tur trei la Cinncinati pierdut la Nadal, in toate aceste meciuri nu a cedat decat in 3 seturi. In turul doi l-a intalnit pe Luis Horna de care a trecut in 2 seturi 6-3 7-6. La intalnirile directe este egalitate 1-1 ambele meciuri jucandu-se pe zgura la Palermo cu victoria francezului 7-6 3-6 6-3 si la Hamburg unde s-a impus Almagro 6-2 6-2 in calificari. Mathieu sta mult mai bine cu moralul si cred ca va face un meci frumos.